یونولیت برای بسته بندی
مهر ۴, ۱۳۹۵
سینی نشا
مهر ۷, ۱۳۹۵

خواص یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

از مهم ترین مزایای بسته بندی ارائه یک محصولات با خیال راحت به بازار است بدون اینکه نگران خراب شدن آن باشیم بسته بندی نقش مهمی در چرخه تولید و مصرف یک محصول دارد و در حفاظت از محصول در طول مدت حمل و نقل ، تحویل امن و سالم ماندن آن تاثیر زیادی دارد
آسیب دیدن مواد غذایی و به طور کلی محصولات منجر به هدر رفت میلیون تومان هزینه برای تولید محصولات شده همچنین از نظر زیست محیطی نیز مضر می باشد . با جلوگیری از آسیب های حمل و نقل می توانیم موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز شویم .از مواردی که در انتخاب یک بسته بندی باید به آن توجه ویژه ای کرد آزمایش بسته بندی برای حفظ موادی است که به دما حساسند و در نظر گرفتن انطباق دمایی مناسب که در طول مدت حمل و نقل از لحاظ دمایی آسیب به آنها وارد نشود .
با آزمایشات صورت گرفته مزایای یونولیت بسته بندی برای بسته بندی کالا و حفظ در برنامه های کاربردی زنجیره سرد به اثبات رسیده است و عدم استفاده می تواند منجر به هدر رفت منابع و آسیب محصولات شود.
آزمایشات صورت گرفته توسط PricewaterhouseCoopers و تجزیه و تحلیل چرخه مصرف مواد غذایی و اندازه گیری دقیق اثرات زیست محیطی یونولیت بسته بندی و مقوا نشان می دهد یونولیت بسته بندی برای حفظ و نگهداری مواد غذایی برای مثال ماهی های تازه یا مشابه آن بسیار بهتر از مواد دیگر می باشد.
مزایای استفاده از EPS یا همان فوم بسته بندی پاکیزه بودن این فناوری و هدر رفت حداقل انرژی و آب و ایجاد حداقل ضایعات نسبت به فناوری ها و مواد بسته بندی دیگر است .
۹۸% یونولیت بسته بندی هوا است و به همین سبب یکی از مزایای فوم بسته بندی سبک بودن آن می باشد قابلیت بازیافت از دیگر مزایای آن می باشد مزایای این ماده موجب شده EPS به عنوان یک محصول فراگیر در زندگی انسان ها تبدیل شود

یونولیت بسته بندی
نتیجه گیری:
EPS یا یونولیت بسته بندی تضمین کننده کیفیت و ایمنی و محافظ محصولات فاسد شدنی در چرخه تولید و مصرف می باشد که علاوه بر خواص محافظتی و عایق حرارتی بی نظیر ، مقاومت در برابر رطوبت و تامین بهداشت محیط زیست را نیز می توان از مزایای آن برشمرد .همچنین به علت وزن پایین آن هزینه حمل و نقل و سوخت و اثرات آلودگی کاهش میباد.
هنگامی که ایمنی مواد غذایی در زمان بسته بندی مطرح می شود یونولیت بسته بندی بهترین انتخاب می باشد.