خواص یونولیت بسته بندی
مهر ۶, ۱۳۹۵
یخدان یونولیت
دی ۱۹, ۱۳۹۵

سینی نشا

سینی نشا

بنیان سازه پلاست به تولید و عرضه محصولات نوآورانه پلاستیکی و یونولیتی مشغول است از جمله محصولات برای کشت مانند  سینی نشا و گلدان یونولیتی .
این شرکت با تعهد به کیفیت ، مجموعه ی کاملی از سینی های نشا با استفاده از پلیمر با کیفیت بالا ، در طرح ، رنگ و ابعاد مختلف عرضه می کند . علاوه بر این شما با توجه به قیمت مناسب و مقرون به صرفه سینی نشا ما در هزینه خود صرفه جویی می کنید .

سینی نشا ساخته شده از پلی استرین سخت و شکننده می باشند اما سینی ها تولید شده ما از جنس پلی اتیلن می باشند که شکننده نیست و از انعطاف مناسبی برخوردار است . ریشه گیاهان در داخل این سینی ها تشکیل می شود . همان طور که می دانید سینی های نشا در اندازه و حجم های مختلفی وجود دارند که هر کدام مخصوص گیاه خاص می باشد برای راهنمایی در مورد سینی نشا مناسب برای گیاهان خود می توانید از مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید.
در گذشته نشا معمولا در گلدان های توربی و گلدان های سفالی تولید می شدند . اما امروزه در سینی های پلی استایرن و پلاستیکی نشا انجام می پذیرد . این سینی ها دارای روزنه هایی می باشند . روزنه های سینی های نشا به شکل مخروطی یا هرم می باشند . تعداد حجره های این سینی ها متفاوت می باشد برای مثال سینی های نشا با ۲٫۵ اینچ دارای ۷۲ حجره می باشند . سینی نشا با ابعاد ۱٫۵ و ۲٫۵ و .. موجود می باشد و شما می تواند با توجه به نیاز خود ابعاد سینی نشا را انتخاب نمایید . مسلما حجره کوچک هزینه تولید و اندازه نشا را کاهش می دهند . اما باید توجه کرد که به علت ابعاد کوچک تر کیفیت کاهش یافته و ریشه حاصله کوچکتر خواهد بود .

سینی نشا
یکی از مزایای سینی نشا امکان استفاده مجدد از آنها می باشد سینی را پس از مصرف باید با محلول مخصوص کاملا پاک سازی نمود و و هوادهی کرد . در صورتی که سینی از کشت قبلی کاملا تمیز نشود و هوا دهی نشود ممکن است مشکلات و بیماری هایی را به دنبال داشته باشد .
سینی های نشا دارای مزایای دیگری می باشند که در ادامه به آنها می پردازیم .

مزایای استفاده از سینی نشا :

با استفاده از سینی نشا ، ۱۰۰ درصد جوانه زنی بذر بر خلاف روش مرسوم ، تضمین می شود.
ریشه های نهال به اندازه مطلوب رشد می کنند .
نهال های رشد کرده در سینی نشا سالم بوده و به تولید یک محصول سالم و بدون بیماری منجر می شود .
مزیت دیگر سینی نشا صرفه جویی قابل توجه به علت مصرف پایین تر آب و کود و بهره وری هزینه است .
فاصله نزدیک کالیبره نهال موجب افزایش بهره وری شده و در فضای مورد استفاده صرفه جویی می شود .
استفاده از سینی های نشا به علت افزایش بهره وری و کاهش هزینه های غیر ضروری موجب صرفه جویی در زمان و پول می شود .
در طول مدت پیوند نهال با استفاده از آن حمل و نقل تسهیل می یابد.

از نکاتی که در مورد سینی نشا باید به آن توجه کنید نوع موادی که در آن پر می کنید بهتر است از موادی مانند خاک و ماسه به علت سنگینی و ضد عفونی نبودن استفاده نشود .در عوض از مخلوطی از کوکوپیت و پیت‌ماس با یکدیگر ،  پیت‌ماس غنی شده و استریل ، کوکوپیت استفاده شود .