یونولیت چیست؟
آذر ۲۶, ۱۳۹۴
فوم گرمايش از كف
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۵

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

 

 

 

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

از اجزا لازم و ضروری یک محصول بسته بندی آن است که شناساندن و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد. طراحی بسته بندی یک محصول علم، هنر و فناوری محافظت از آن  برای نگهداری، انبار، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است به طوری که کمترین آسیب به محتوای محصول از مرحله تولید تا مصرف  و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد. وظیفه اصلی بسته‌بندی محافظت از محصول است. بسته‌بندی با برچسب‌های استاندارد این امکان را به ما می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد و شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است.بسته‌بندی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تولید بسته‌ها می‌شود.بسته بندی ها از انواع کاغذ، چوب، شيشه ،فلزات و موادی همچون يونولیت ساخته می شوند. يونولیت بسته بندی از جمله موادی که برای بسته بندی محصولات بسیار محبوب است.

استفاده از یونولیت برای بسته بندی شامل موارد ذیل می شود:

  • مواد غذایی
  • محصولات دارویی
  • لوازم خانگی
  • لوازم کشاورزی
  • لوازم یدکی
  • کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی

 

استفاده از یونولیت بسته بندی برای مواد غذایی و دارویی به علت سبکی و عایق حرارتی و برودتی بودن ، بهترین گزینه برای  جابه جای و نگهداری محسوب می شود.

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

 

لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی به علت حساسیت  به ضربه ,رطوبت ,حرارت و نور ,نیاز به بسته بندی با ویژگی هایی نظیر انعطاف پذیری ,خاصیت الاستیکی,فرم گیری, ارزان بودن,وزن پایین,مقاومت ابعادی وحرارتی و پایداری در برابر رطوبت و نیز عدم فساد پذیری دارند . پلی استایرن باعث شده که بسیاری از تولیدکنندگان لوازم خانگی ولوازم الکتریکی مانند بسیاری از صنعتگران دیگر برای  بسته بندی محصولات خود از  یونولیت بسته بندی استفاده کنند.

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

 

EPS یک ماده ی فوق العاده برای بسته بندی محصولات کشاورزی اعم از میوه جات و سبزیجات تازه و غذاهای دریایی می باشد. استفاده از یونولیت بسته بندی محافظ بسیار خوبی در طول ذخیره سازی محصول در انبار و همچنین در طول مسیر حمل و نقل است. با توجه به بالاترین میزان محافظت يونولیت از نظر جلوگیری از افزایش دمای محصول در طول حمل و نقل و نگهداری در انبار تا زمان مصرف ، فساد در محصولات کشاورزی و دریایی به پایین ترین حد خود می رسد که از این نظر دارای صرفه ی اقتصادی خوبی برای تولید کننده و صادرکنندگان خواهد بود و مصرف کنندگان اطمینان خاطر بیش تری نسبت به تهیه ی محصولات خواهند داشت.

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی